חקירה פלילית היא סיטואציה מלחיצה ומורכבת.

 

האם אתם עדים או חשודים?

 

חלק מהנחקרים הם בסטאטוס של "חשודים" ונחקרים תחת אזהרה בגין חשד לביצוע עבירות, בעוד חלק אחר מהנחקרים הם בסטאטוס של "עדים" בלבד וחקירתם נועדה לספק פרטים על נושאי החקירה.

 

לחשודים קיימת זכות היוועצות עם עורך דין וכן זכות שתיקה במסגרת החקירה.

 

הבינו את החשדות

 

בפתח החקירה מציגים החוקרים לחשוד אזהרה הכוללת את טיב החשדות בגינם הוא נחקר, חשוב להבין היטב מהם החשדות הרלבנטיים לחקירה.

 

היוועצו עם עורך דין

 

מי שמוזמן לחקירה בטלפון או בהודעה כתובה, מומלץ כי יגיע לחקירה לאחר שעבר הכנה מוקדמת וקיבל ייעוץ משפטי מקצועי ומקיף ככל הניתן. מי שמוזמן לחקירה ללא כל הכנה מוקדמת, חשוב כי ייוועץ עם עורך דין כבר בפתח החקירה לפני מתן תשובותיו.

 

הכל מתועד

 

מרגע שנלקחתם לניידת או שנכנסתם למשרדי רשויות החקירה, עליכם לקחת בחשבון שכל דבר שתאמרו מתועד – חקירות רבות מוקלטות, וממילא כל דבר שאמרתם מועלה על הכתב בין אם במסגרת פרוטוקול החקירה ובין אם במסגרת מזכרים ותרשומות. 

 

מצב רפואי

 

יש להביא לחקירה תרופות שאתם נוטלים בקביעות, ולהודיע באופן מידי לחוקרים ככל שאינכם חשים בטוב. אם אתם חשים ברע במסגרת החקירה, זכותכם לבקש לראות רופא, במידת הצורך החקירה תופסק.

 

פרוטוקול החקירה

 

בסיום החקירה יש לעבור היטב על פרוטוקול החקירה ולוודא כי הדברים שמסרתם נרשמו במדויק, עליכם לבדוק כי השאלות שנשאלתם והתשובות שמסרתם במסגרת החקירה נכתבו באופן תקין. ככל שמתבקש, עליכם לעמוד על תיקון הפרוטוקול ועל הוספת פרטים נוספים בסיומה של החקירה.

 

תרגילי חקירה ופעולות חקירה שונות, כמו גם נושאים רבים נוספים, לא פורטו במאמר זה, ולכן חשוב ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי.

 

עו"ד מאור ברדיצ'בסקי ליווה חקירות פליליות רבות, למשרד ברדיצ'בסקי ידע וניסיון מקצועי רב בהכנה וייעוץ לחשודים ועדים במסגרת חקירות פליליות בכלל, וחקירות בתחום שוק ההון בפרט. משרד ברדיצ'בסקי מייצג בהליכים אלו נושאי משרה בכירים, בעלי שליטה, דירקטורים, רואי חשבון, בתי השקעות, חברות ציבוריות וגורמים נוספים.

לחשודים קיימת זכות היוועצות עם עורך דין

אכיפה מינהלית ועיצומים כספיים

אכיפה מינהלית ועיצומים כספיים

הוראות החוק בעניין הליך העיצום הכספי מעוגנות בפרק ח'3 לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968 ("חוק ניירות ערך"), והוראות החוק בעניין הליך האכיפה המנהלי מעוגנות בפרק ח'4 לחוק ניירות ערך. בנוסף הליכי…

להמשך קריאה
השקעות לא מפוקחות ברשתות החברתיות

השקעות לא מפוקחות ברשתות החברתיות

בתחום דיני ניירות הערך קיימות הוראות רבות הנוגעות למתן ייעוץ השקעות ולניהול תיקים עבור הציבור הרחב, כמו גם גיוסי כספים מהציבור. אף על פי כן, בשוק ההון הישראלי קיימים יזמים,…

להמשך קריאה
עו ד הגבלים עסקיים

עורך דין הגבלים עסקיים

בעידן של ימינו יש צורך בשמירה על תחרות חופשית והוגנת במשק. רשות התחרות מופקדת על מגוון רחב של תחומים, בהם פיקוח על עסקאות, אכיפה, ייעוץ לגופי הממשלה והכנסת ועוד. הרשות…

להמשך קריאה
עורך דין קריפטו

מתי מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מטבעות דיגיטליים?

בשנים האחרונות עולם המטבעות הדיגיטליים (המכונים לעיתים מטבעות וירטואליים או מטבעות קריפטוגרפיים) הולך וצובר תאוצה ברחבי העולם. בשונה ממטבעות פיזיים, מטבעות קריפטו (כגון ביטקוין ואתריום) אינם נשלטים על ידי גוף…

להמשך קריאה